.

PoČíTaDlO

KoLiKáTý Tu JsI?

KaLeNdÁřÍk

Chobits

Chobits

 Název japonsky: ちょびっツ

Název anglicky: Chobits

Počet epizod: 26+1 OVA

Žánr: romantika, echii, komedie, sci-fi

Rok vydání: 2002

Režisér: Morio Asaka (Clamp)

Studio: Chobits Production Committee, PIONEER LDC, TBS

Recenze: Motosuwa Hideki je ronin. Tak se říká člověku, který se nedostal na vysokou školu. Aby Hideki nestrávil rok zbytečným čekáním na další zkoušky, vyrazil do Tokia na vlastní pěst a zapsal se na přípravný kurz. Našel si nové bydlení, brigádu a nového kamaráda jménem Shimbo.

Jediné co mu chybí ke štěstí je persocon. Persocon je vyspělý mluvící počítač v podobě člověka. Persocon může být v malém kapesním provedení (toho má Hidekiho kamarád Shimbo a jmenuje se Sumomo), nebo v lidské velikosti. Každý persocon umí přijímat telefoní hovory, ukládat data, může se na něm připojit k internetu a také se může díky kabelům připojit k čemukoliv z elektroniky. Tyto kabely má každý persocon v uchu. Uši jsou to jediné,co není podobné člověku, protože persoconi mají uši spíše zvířecí. Persocon v lidské velikosti navíc může pomáhat v domásnosti, hlídat děti, pomáhat v obchodě ,atd... Je to prostě člověk, ale bez lidských citů.

Hideki by si takového persocona moc přál (hlavně pro surfování po hanbatých stránkách), ale mají moc vysokou cenu a on má dost hluboko do kapsy. Ale znáte to přísloví: Chodí štěstí dokola, někdy sedne na vola. Na Hidekiho takové štěstí sedlo. Když se vracel domů z nákupu, našel v odpadcích krásnou blonďatou persoconku. Neváhal a vzal si ji domů.

Po jejím zapnutí zjistil, že nemá naistalovaný žádný software a jediné co umí říct je slovíčko "chii". Hideki ji tedy pojmenoval Chii. Chii se postupem času naučila mluvit a dělat spoustu nových věcí. Chii je záhadou. Teoreticky by bez softwaru vůbec neměla fungovat, natož se učit nové věci a mluvit. Ale funguje a to vede k myšlence, že by mohla být jedním z Chobitů. To jsou legendární persoconi schopni vlastních citů. Tím vznikají otázky: Je Chii doopravdy Chobit, nebo jen zdokonalená verze persocona? Kdo ji stvořil a proč ji vyhodil?

Později Hideki koupí Chii knížku o takové fialové postavičce, která hledá člověka jen a jen pro ni a který by ji miloval. Chii si si také klade otázku: Kdo je člověk je a jen pro mě, který by mě miloval?

V posledních dílech se Hideki dozví od jeho krásné sousedky, že kdysi měla muže, ale nemohli mít děti. Manžel jí proto vytvořil persoconku jménem Freya, která by jim nahradila dceru. Později vytvořil ještě jednu persoconku jménem Zelda(nebo nějak tak...sorry, už si to moc nepamatuji...), aby Freya měla mladší sestru. Byly to dvojčata, ale Zelda byla mladší. Zelda je Chii. Tyto dvě persoconky její manžel stvořil sám. Vytvořil je tak, aby měli své vlastní city, jako člověk. To znamená, že Chii má své vlastní city a myšlení.

Chii si uvědomí, že člověk jen a jen pro ni Hideki. I přes varování přátel se do sebe Chii a Hideki nakonec zamilují.

Chobits je moc pěkný anime a určitě by jste ho měli shlédnout. Chobits je jeden z nejznámějších  anime. Milovníci anime by ho určitě měli znát.

Co se týče grafiky, tak ta je opravdu skvělá a kresba je také zdokonalená. Určitě se koukněte na opening, protože je moc roztomiloučký a ta písnička mě fakt dostala, že už jsem si ji stáhla do compu:)) Ending, no ten je nic moc, ale písnička mě také zaujala...

Posledni komentare
20.12.2010 20:49:42: Máš to tu moc pěkný :) (taky miluju anime :D)
02.09.2007 18:20:46: Veronika: Jů, tak to moc děkujusmiley${1}
02.09.2007 17:38:17: máš moc hezký obrázky hrozně se mi líbísmiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
(C)!!! JE ZÁKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT BEZ VĚDOMÍ ADMINISTRÁTORA STRÁNEK !!!