.

PoČíTaDlO

KoLiKáTý Tu JsI?

KaLeNdÁřÍk

Inuyasha

Název japonsky: Inuyasha

Název anglicky: InuYasha

Název česky: Inu-Yasha (Psí polodémon)

Počet epizod: 167+4 filmy

Žánr: fantasy, akční, romantika, komedie, dobrodružné

Rok vydání: 2000-2004

Režisér: Rumiko Takahashi

Studio: Studio Sunrise Takahashi Rumiko

Recenze: Na světě existují čtyři síly - odvaha, přátelství, moudrost a láska. Když jsou tyto čtyři síly v rovnováze, zrodí se lidské srdce. Kdysi existovala mocná kněžka, která měla všechny tyto síly ve svém srdci. Jmenovala se Midoriko a bojovala se zlými démony. Démonům se nelíbilo, že je někdo zabíjí a tak napadli Midoriko ve velikém počtu. Midoriko vzdorovala sedm dní, ale nakonec prohrála. Těsně před svou smrtí použila svou sílu. Její srdce se spojilo se srdcem démona a vznikl Shikon no Tama, kámen, který měl obrovskou moc. Dokázal prodlužovat život, dávat velkou moc, nebo svému majiteli splnil jakékoliv přání. Všechno záleželo na tom, kdo měl kámen ve svém vlastnictví.

Mnoho let se zlí lidé a démoni snažili získat Klenot. Jeho ochránci ho nakonec svěřili do opatrování nejmocnější kněžce své doby - Kikyou. Kikyou měla chránit Klenot.

Jenže po Klenotu toužil i polodémon Inuyasha, který se díky němu chtěl stát plnohodnotným démonem. Kikyou Inuyashovi překazila krádež Klenotu a časem se do sebe zamilovali. Inuyasha ustoupil od svého plánu stát se démonem. Aby mohl žít s Kikyou chtěl použít Klenot a stát se celým člověkem. Tak by byl Shikon očištěn a Inuyasha s Kikyou by mohli žít jako normální lidé.

Jenže Klenotu chtěl i Onigumo, zloděj, který miloval Kikyou a který se nechal pohltit démony, aby získal Shikon - tím vznikl jeden mocný démon Naraku. Vymyslel lest. Vzal na sebe Inuyashovu podobu a poranil Kikyou. Ta pak svým kouzelným šípem připoutala Inuyashu ke stomu. Na svá zranění brzy zemřela a byla spálena spolu s Klenotem.

Zatím jsme se z feudálního Japonska dostali do dnešní doby. Tady žije Kagome Higurashi se svou rodinou. Kagome si žije celkem normální život (až na mírně bláznivého a legračního dědečka). Jednoho dne je ale vtažena stonožkou do jejich studny ve sklepě. Dostane se do středověkého Japonska a první co vidí, je spící kluk se psíma ušima, připoutaný ke stromu. Setkání není šťastné, jelikož Kagome zajmou vesničané. Dozví se, že je reinkarnací samotné Kikyou a v jejím těle je skrytý Shikon no Tama.

Kagome osvobodí Inuyashu a ten ji zato zbaví stonožky. Aby byla Kagome před Inuyashou v bezpečí,dostane Inuyasha na krk korále, které Kagome ovládá slůvkem "osuwari". Po tomto rozkazu se Inuyasha velice vtipně zaryje nosem do země (když má Kagome špatnou náladu, tak i do něčeho tvrdšího).

A tady by mohl náš příběh klidně skončit. Jenže nešťastnou náhodou je Shikon rozbit na desítky tisíce malých kousků, které dokáže najít jen Kagome. Aby tyto kousky nevyužili démoni, musí Kagome s Inuyashou překonat vzájemné antipatie a střípky sesbírat. A tady to celé začíná. Ke Kagome a Inuyashovi se časem přidá pár přátel:

Shippo - Malý liščí démonek ovládající liščí kouzla.

Miroku - Mnich myslící jen na jedno... Vždy když potká nějákou dívku, hned jí nabídne, jestli mu nechce povít spousty dětí. Samozdřejmě, že to vždy schytá facákem. Ke zničení nepřátel používá Větrný Tunel. To je díra v jeho pravé ruce, kterou může vtáhnout do nicoty tisíce démonů najednou.

Sango - Krásná dívka, zvláště pro Miroka, je také démonobijec. Ke zničení nepřátel používá svůj Hiraikotsu - obří bumerang, který nosí na svém rameni. Také vlastní malinkou bílou kočičku, která se umí proměnit v ohnivou šelmu a pomáhat ostatním v boji.

Do děje se občas zaplete Inuyashův starší bratr Sesshomaru. Inuyasha a Sesshomaru se nemají rádi. Je to proto, že jejich otec měl kdysi za ženu krásnou vlčí démonku, která mu porodila Sesshomara. Později se zamiloval do jedné smrtelnice a s tou měl Inuyashu. Inuyasha a Sesshomaru jsou tedy nevlastní bratři. Než jejich otec zemřel nechal ukovat dva mocné meče - Tessaiga a Tenseiga. Tessaiga je velmi mocný meč určený k boji. Toužili po něm Inuyasha i Seehomaru, ale jejich otec ho předal Inuyashovi. Sesshomaruovi dal ten druhý meč, Tenseigu. Není zase tak určený k boji, ale spíše k obraně. Tenseiga dokáže vzkřísit mrtvé a léčit. Sesshomaru tedy s Inuyashou stále bojuje o Tessaigu. Tessaiga a Tenseiga jsou v takové rovnováze, tak že se nedají zničit. Jejich otec to tak udělal schválně, aby se Inuyasha a Sesshomaru nemohli zničit.

City Kagome a Inuyashi se mění z nesympatií na něco, čemu by se dalo říkat láska. Ale jejich vztah je komplikován znovuoživením Kikyou, takže nikdo neví, jak to celé dopadne...

Tak začíná příběh plný dobrodružství, lásky a odvahy, ve kterém není nouze o překvapení, ani zábavu...

Inuyasha je asi mým třetím nej anime. Tenhle anime prostě musíte vidět!!! Kresba i grafika jsou podle mě dokonalé a moc pěkné jsou všechny openingy (je jich asi 5-6). Příběh nic nekopíruje a je velmi pěkně promyšlený. Mou nej postavou je Sesshomaru, protože je velmi chladný, ale přesto se slitoval nad jednou dívkou jménem Rin a ta sním může společně cestovat... Inuyasha dává na Animaxu každý víkend, tak se určitě mrkněte...

Posledni komentare
26.07.2012 12:54:07: I enjoy checking your website. Many thanks! Look into my blog post ; seo optimization price
20.07.2012 07:49:23: Thanks for sharing this well put together web page. My web page :: grape seed extract
Posledni komentare
25.07.2012 17:19:39: Wonderful web page you have right here. Here is my site ... companies blogs
Posledni komentare
28.02.2009 17:06:30: to je sice pekny ze tu mas video ale treba mp3jky?? to ne coo jenze video zna temer kazdy smileysmiley...
Posledni komentare
12.12.2008 19:48:41: smiley${1}
Posledni komentare
24.07.2012 11:38:39: Hello there, cool web site you've going here. Also visit my web blog : basics
23.07.2012 21:52:00: Thank you so much! This is definitely an fantastic internet site. Also visit my blog ; Glynis
23.07.2012 14:42:06: Gгеat website you haνe there. My web-site ... full showroom
22.07.2012 07:36:18: Really wanted to stress I am thankful that i stumbled on the page. Stop by my blog post ffl license
 
(C)!!! JE ZÁKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT BEZ VĚDOMÍ ADMINISTRÁTORA STRÁNEK !!!