.

PoČíTaDlO

KoLiKáTý Tu JsI?

KaLeNdÁřÍk

Kaleido Star

Název japonsky: カレイドスター
Název anglicky: Kaleido Star

Název česky: Hvězda všech hvězd

Počet epizod: 51+3 OVA

Žánr: komedie,drama,fantasy

Rok vydání: 2003

Režisér: Junichi Sato

Studio: Gonzo Digimation

Hudba: Mina Kubota

Recenze: Kaleido Star je příběh o jedném velkém snu šesnáctileté dívky jménem Sora Naegino...

Když byla malá holčička viděla představení v Kaleido Stage (Hvězdné Jeviště). Kaleido Stage je něco jako cirkus, je to obří nádherné místo ležící na moři. Zde velmi nadaní akrobati společně vytvářejí různá akrobatická představení. Sora byla na pohádce "Alenka v říši divů". Na tomto představení byla se svými rodiči. Naneštěstí její rodiče později zemřeli a Sorě byla přidělena nová rodina. Poslední vzpomínka na její rodiče byla Kaleido Stage, proto začala chodit na gymnastiku, aby jednoho dne mohla v Kaleido Stage vystupovat.

Už od svých pěti let tvrdě trénovala a chodila na gymnastiku a až dovršela šesnácti let, vyrazila na konkurz do Kaleido Stage až do Ameriky (Sora je z Japonska).

Na konkurz dorazila pozdě a měla velmi velké problémy na něm uspět. Šéf Kaleido Stage Kalos ji ale přijal, protože hned na první pohled poznal, že má talent a jednou z ní bude Kaleido Star - Největší hvězda Kaleido Stage. Sora byla šťastná, dostala se do Kaleido Stage, takže její největší sen se naplnil. V Kaleido Stage se jí zjevil Kejklíř - Duch Jeviště, který jí občas předpovídal budoucnost a řekl jí, že každý kdo Kejklíře vidí, toho si vyvolilo jeviště. Ale Kaleido Stage bylo jiné, než když tu byla s rodiči. Nebylo to místo plné smíchu, ale každý si tu záviděl. Tohle nebyl Sořin sen.

Sora v Kaleido Stage předvedla několik představení. Nejdříve byla jen klaunem a rozdávala dětem hračky, později se naučila předvést číslo na hrazdě zvané Zlatý Fénix a nakonec dostala hlavní roli v "Mořské víle". Skamarádila se s Miou a Annou, se kterými dostala roli jako "Dobrá víla". Další její velkou rolí byla pirátka v "Pohádkách tisíce a jedné noci".

Jejím úkolem bylo bojovat s Leilou Hamilton na pohybujícím se provaze. Leila Hamilton byla Kaleido Star a také Sořin nedostižný vzor. Leila byla stejně jako všichni ostatní v Kaleido Stage zlá. Sora se s ní ale postupem času skamarádila a změnila ji. Změnila ji stejně jako celou Kaleido Stage. Konečně Sora dosáhla svého snu. Kaleido Stage teď bylo místo plné lásky, smíchu a míru, tak jako když tu byla s rodiči.

Takto by mohl příběh skončit, ale nastal tu další problém. Kaleido Stage koupil Yuri Killian - druhá hvězda Kaleido Stage po Leile. Kaleido Stage koupil z jednoho důvodu - aby se pomstil Kalosovi. Kalos je šéf Kaleido Stage. Kalos měl totiž menší podíl na smrti Yuriho otce. Všichni byli smutní, že v Kaleido Stage končí.

Ale stalo se něco neuvěřitelného. Leila začala také vidět Kejklíře a to znamenalo, že si ji jeviště vyvolilo stejně jako Soru. Kejklíř Soře a Leile řekl o Legendárním Akrobatickém čísle, které by mohli dokázat předvést. Yuri Soře a Leile navrhl, že když toto číslo dokáží předvést, vrátí Kaleido Stage zpátky. Sora s Leilou souhlasiy a odjely do Grant Kaňonu, kde je opravdu velmi tvrdě Kalos trénoval. Leila si poranila rameno, ale nikomu o tom neřekla. Doktorka jí řekla, že číslo s tím ještě předvede, ale potom už nikdy nebude moci vystupovat. Leila s tímhle plně souhlasila a dále to tajila.

Konečně nastal osudný den. Všichni Soře a Leile věřili. Jestli to číslo dokáží, Kaleido Stage se vrátí zpět. Kejklíř jim prozradil v čem toto číslo spočívá. Sora s Leilou to nakonec zvládly a díky nim si všichni kdo to číslo viděli uvědomili pravou podstatu života. Sora s Leilou to dokázaly, zachránily Kaleido Stage.

Ale Leila Soře řekla, že už se na jeviště nikdy nesmí vrátit, jelikož si poranila rameno. Také jí řekla, že chce aby Sora byla jejím snem a že věří, že jednoho dne se stane opravdovou Kaleido Star...

O několik měsíců později do Kaleido Stage přijel nový akrobat, který bude vystupovat se Sorou - Leon Oswald. Leon byl jetě chladnější než kdysi Leila. Také se do Kaleido Stage dostala další akrobatka - May Wong.

Leon se Sorou vůbec nechtěl vystupovat, protože mu prý nesahala ani po kotníky. Kaleido Stage přijela navštívit Leila, aby Kalosovi mohla předat pozvánku na Festival, kde spolu páry předvádějí akrobatická čísla a vždy se vybere ten nejlepší. Minulý rok na něm Leila s Yurim předvedli Zlatého Fénixe a vyhráli. Kalos řekl, že na Festival pojede Leon buď se Sorou nebo s May.

A tak začal boj o to kdo bude schopný s Leonem vystupvat. Sora s May soupeřily  v mnoha číslech, ale Leon si nakonec vybral za partnerku May. Leon s May tedy pojedou na Festival a předvedou Ďáblovu Spirálu.

Jenže Sora se jen tak lehce nevzdá a odjede do Paříže za Yurim, který musel také pozvánku dostat. Yuri se Sorou souhlasil a rozhodli se předvést Andělské číslo.

Na Festivalu všichni byli zlí a závistiví a to Soru trochu odrazovalo. Když s Yurim přišli na řadu, Sora tu zlost všech okolo nevydržela a uprostřed Andělského čísla se rozplakala. Andělské číslo bylo na první cenu, ale jelikož ho Sora nedokončila, vyhráli May s Leonem.

Sora z toho byla tak smutá, že odjela z Kaleido Stage domů, ale později se vrátila. Kalos ji už ale nepřijal. Soře to nevadilo a sama se nabídla, že bude v Kaleido Stage zadarmo pomáhat.

Sora byla tak skromná, až Leonovi začala připomínat jeho mladší mrtvou sestru Sofii.

Později Sora mohla opět vystupovat a Kalos s Yurim navrhli nové představení - Labutí jezero, které se zakončí Andělským číslem. Do hlavní role(Odeta) nasadili Soru, a Leona jako prince. Sora tvrdě podstupovala Leonovy intenzivní tréninky.

Nakonec to Sora dokázala, dokázala Andělské číslo v plné kráse a stala se tak opravdovou Kaleido Star. Na konci ji Leila řekla, že Sora už není její sen, ale její pýcha... 

Kaleido Star je narozdíl od většiny anime reálné, asi až na nepředveditelná akrobatická čísla a tzv. Ducha jeviště Kejklíře. Jinak je to spíš takový životní příběh dívky, která má až moc nadání a štěstí.

Kresba je celkem pěkná, nevyskytují se tam žádné okaté prsatice, výrazné citové výlevy, boje s meči, či krev. Líbí se mi kombinování strnulých obrazů a pohybu při předvádění akrobatických čísel . Jinak fandím Kejklířovi, kterého Sora neustále obmotává izolepou, nebo svazuje šátkem, aby ji nešmíroval když se jde sprchovat...

 

Posledni komentare
12.07.2008 23:22:21: - ADMIN. - Tjn, máš pravdusmiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
12.07.2008 13:30:42: Kaleido Stage? Podivej se na aniDB, mladej. Je to Kaleido Star a nikdy nic jineho ;)
17.06.2008 20:01:19: Je to super ale oficialní nátev je KALEIDO STAGEsmiley${1}
Posledni komentare
10.02.2008 17:45:00: - ADMIN. - Mnoooooooooooooooooooosmiley${1}
10.02.2008 15:19:08: je to bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

Posledni komentare
07.11.2008 17:31:55: ks určitě existuje já tomu věřím a vy?smiley${1}
16.08.2007 17:53:46: - SPRÁVCE - Jeanne: Já vím, že to není echii. Ale kdysi sem si myslela, že echii znamená komedie. S...
16.08.2007 13:44:46: KS je naprosto uuuzasny animko:) u me patri k malu tem, kteri nemaj konkurenci...:) jo a jinak..ner...
12.08.2007 09:29:25: - SPRÁVCE - Kashim: To asi nesmiley, ale kdyby jo, byla bych nejšt'astnější človíček na světěsmiley...
 
(C)!!! JE ZÁKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT BEZ VĚDOMÍ ADMINISTRÁTORA STRÁNEK !!!