.

PoČíTaDlO

KoLiKáTý Tu JsI?

KaLeNdÁřÍk

Kiddy Grade

Název japonsky: キディ・グレイド  

Název anglicky: Kiddy Garde

Název česky: Dívčí Četa

Počet epizod: 24+2 filmy a KG2

Žánr: akční, sci-fi, drama, echii, shoujo-ai

Rok vydání: 2002-2003

Režisér: Keiji Gotoh

Studio: GONZO DIGIMATION

Recenze: Píše se hvězdný rok 0612 v budoucnosti. Lidstvo už osídlilo vesmír na různých planetách, a aby mezi nima nebyly spory, byla založena galaktická organizace G.O.T.T. (Galaktická Organizace Trhů a Tarifů). Tato organizace má svého šéfa a to je žena jménem Eclipse. Tato oraganizece je něčím velmi výjímečná a to tím, že do akcí vysílá ES agenty v podobě mladých lidí a dalo by se říct i dětí. Tito ES agenti mají zvláštní schopnosti a dělí se do tříd. Nejvyšší a nejlepší třídou je G, po ní je C a potom je spousta dalších nižších tříd.

Eclair (Blesk) a Lumiere (Světlo) jsou jedny z ES agentek a všichni se domnívají, že patří do C třídy. Postupem děje se ale odhaluje ošklivá minulost Eclair a dozvídáme se, že je to G třída, čili ta nejvyšší.

Úplně na začátku příběhu se setkáváme se současnou podobou Eclair. Je to krásná a dětinská dívka, která vypadá na 16 let, ale ve skutečnosti žije několikset staletí. Celá její minulost je o tom, že kdysi z donucení musela zabíjet lidi a byla z toho tak zdeptaná, že si nechala vymazat pamet' a díky její schopnosti se převtělila. Takže ted' o ničem neví, ani o jejím původu. Ale postupem děje se jí začne zjevovat její pravá podobizna a to je zlá a krvelačná Eclair a díky ní si začne znova procházet včechny bolestivé scény jejího života.

Nakonec zjistí, že za to všechno může G.O.T.T. a tak ho společně s Lemiere zničí. Ale tím to zdaleka nekončí! Zlé Alv a Dvergr na sebe vemou jejich podoby a stanou se novými veliteli nově obnoveného Gottu a lidé budou nesvobodní. Kdo budou asi dvě nově převtělené dívky, které přijdou nastolit dobro?..

V Kiddy Grade vás hned osloví opening i ending. Hudba je prostě dokonale provená a každý si ji zamiluje. Kresba je podle na dost vysoké úrovni a jsou tam krásné pastelové barvy. Tento anime si zamiluje především každá dívka a každý si zamiluje komickou Eclair, jelikož pořád něco vyvádí:) Od režiséra Kiddy Garde je také Full Metal Panic! a jde to vydět ve společné kresbě a velmi dokonalé hudby. Kiddy Grade je opravdu výborný anime a kdo ho nevyděl, tak musí litovat!

Jelikož měl Kiddy Garde tak vysoký úspěch v Japonsku, byla udělána i druhá řada s názvem Kiddy Garde 2!

Posledni komentare
24.06.2008 22:00:03: čauky neviš kde by se dal stáhnout kiddy grade opening 2 v mp3???
30.05.2008 19:05:46: - ADMIN. - Kamishiro moc děkuju!^^smiley${1}
30.05.2008 13:11:27: všechnu převtělení to nejsou,ale jinak máš prima blod
 
(C)!!! JE ZÁKÁZÁNO COKOLIV KOPÍROVAT BEZ VĚDOMÍ ADMINISTRÁTORA STRÁNEK !!!